1. BrokenBot 4.7.5 works with Clash of Clans May 2017 Update is out!
    [ Download Clash of Clans Bot BrokenBot for CoC ] [ NEW PREMIUM FEATURES RELEASED! ]

BrokenBot 5.0 HAS BEEN ANNOUNCED! read the details here

Buy BrokenBot Premium 1 Year - Get beta for free permanently! Excited to play with BrokenBot 5? So are we! Sign up now and save money when it comes out and also get access to beta!

ALL PRICES WILL BE GOING UP AFTER BrokenBot 5.0 RELEASE. IF YOU DO NOT HAVE A MONTHLY SUBSCRIPTION, YOU HAVE BEEN WARNED!

Click Here To Upgrade Right Now

Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Discussion in 'Tartışma ve Destek - Türk Dili' started by Therossa, Jul 20, 2015.

1. Therossa

Therossa Moderator Beta Tester

66
    0
    0
    [font=Tahoma, sans-serif]Broken Bot Windows XP Desteklememektedir.Windows Vista , 7 ve Üzeri İşletim Sistemlerini Destekler[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]Hata[/font][font=Tahoma, sans-serif]: BlueStacks Window Size Error[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]Çözüm[/font][font=Tahoma, sans-serif]: [/font]
    1. [font=Tahoma, sans-serif]Başlat> Çalıştır > regedit[/font]
    2. [font=Tahoma, sans-serif]Bulalım: ‘HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/BlueStacks/Guests/Android/FrameBuffer/0/’[/font]
    3. [font=Tahoma, sans-serif]Değere iki kere tıklayalım ‘GuestHeight’[/font]
    4. [font=Tahoma, sans-serif]Ondalık seçelim[/font]
    5. [font=Tahoma, sans-serif]Değer '720'[/font]
    6. [font=Tahoma, sans-serif]Değere iki kere tıklayalım ‘GuestWidth’[/font]
    7. [font=Tahoma, sans-serif]Ondalık seçelim[/font]
    8. [font=Tahoma, sans-serif]Değer '860'[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]Hata[/font][font=Tahoma, sans-serif]: Not Zooming Out When Background Mode Is Enabled[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]Çözğm[/font][font=Tahoma, sans-serif]: Windows Aero Teması kullandığı için daha çok Windows 7 ve Vista da ortaya çıkmakta.[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif] [/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]
    Windows Vista: Başlat [/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]> Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Kişiselleştirme  > Tema > Basit ayarları kullanalım.[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]
    Windows 7: Başlat [/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]> Denetim Masası > > Kişiselleştirme  > Under Basic and High Contrast Basit ayarları kullanalım.[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]Hata[/font][font=Tahoma, sans-serif]: Buggy BrokenBot GUI[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]Çözüm[/font][font=Tahoma, sans-serif]: [/font][font=Tahoma, sans-serif]

Windows 8: Başlat[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif] > Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Görüntü > Değiştirelim 'Standart' (normal 'daha küçük - 100%')[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]Hata[/font][font=Tahoma, sans-serif]: Client And Server Are Out Of Sync![/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]Çözüm[/font][font=Tahoma, sans-serif]: Bu hata daha çok kötü internet bağlantısından ya da kullandığınız makinanın çok fazla kasmasından kaynaklanmaktadır.[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]İlk çözüm olarak köy arama hızını düşürmenizde fayda olacaktır.Ne kadar yavaş geçiş yaparsa bu hatayı o kadar sık yaşarsınız.[/font][font=Tahoma, sans-serif]

Eğer sorun devam ederse aşağıdaki adımları izlemenizde fayda var[/font]

[font=Tahoma, sans-serif]1.    [/font][font=Tahoma, sans-serif]BlueStack’i durdurup bilgisayarı yeiden başlatın.[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]2.    [/font][font=Tahoma, sans-serif]Çalıştır’a regedit yazalım.[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]3.    [/font][font=Tahoma, sans-serif]Bulalım : HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/BlueStacks/Guests/Android[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]4.    [/font][font=Tahoma, sans-serif]REG_DWORD girdisini bulalım.[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]5.    [/font][font=Tahoma, sans-serif]Buradaki RAM değerini değiştirebiliriz. (Fakat bilgisayarınız 2048mb ram kullanıyorsa 2500 yazmanın bir faydası olmayacaktır.).[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif].[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]Bunun yanı sıra BlueStack Çalışırken Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > Sağ Tıklayınız. 'HD-Frontend.exe' > Öncelik >  Düşük yapmanız da faydalı olacaktır.[/font]

Yardım bölümünde bulunan ingilizce içeriği elimden geldiğinde Türkçe bilgisayarlara uyarlayarak anlatmaya çalıştım.Hata olduysa affola.

İyi Oyunlar!

2. sunar

sunar New Member

6
    0
    0
    Eline sağlık kardeşim.

Bunun yanı sıra BlueStack Çalışırken Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > Sağ Tıklayınız. 'HD-Frontend.exe' > Öncelik > Düşük yapmanız da faydalı olacaktır.

bunu yüksek yapmak öneriliyordu sen düşük demissin rami yormadan çalışıyor yüksek yaptığında ama programdan mı düşüyor denicem sonucu bildiricem vermiş olduğun bilgiler için teşekkurler eline sağlık.

3. tuax

tuax New Member

1
    0
    0
    merhaba benim brokenbot bluestacka baglanmıyor bir türlü eskiden böyle bi şey yoktu ama yeni sürümü yükledim şimdi baglantı yapmıyor

4. ahmet5800

ahmet5800 New Member

2
    0
    0
    Bende kardeşim aynı sorunla karşı karşıyayım

5. Therossa

66
    0
    0
    Bağlanmıyor derken nasıl bir sorun acaba , bluestack'i görmüyor mu ?

6. deepdream26

deepdream26 New Member

1
    0
    0
    broken bot 3.2.0 çalışmayı durdurdu deyip kapanıyor 3 -5 saatt e yardımcı olabilirseniz sevinirim

7. Therossa

66
    0
    0
    Yeni versiyon'u indirip daha stabil kullanabilirsiniz.

Link : http://forum.brokenbot.org/thread-1461.html

8. outcry666

outcry666 Member Beta Tester Founder Donator Enabler

184
    0
    16
    3.3.0 daha çıkmadı :)

9. Akonitin

Akonitin New Member

25
    0
    0
    eyw cok yardımcı oldun cok saol reis

10. thorman

thorman New Member

0
    0
    0

11. ragez

ragez New Member

1
    0
    0
    bu hatanın sebebi nedir acaba ? 3.3.0'ı kullanmak daha mümkün olmadı asker üretiyor ama bi süre sonra bu hatayı verip kapanıyor ;
    [attachment=671]

Attached Files:

• clash of clans bot cocbot
      hata.JPG
      File size:
      19.7 KB
      Views:
      157
  12. fbbssahin

fbbssahin New Member

3
    0
    0
    versiyon 3.3.0 da kara kışla sürekli askerleri silip yeniden basıyor mesela binici daha çıkmadan resetliyor kışlayı çözümü var mı

13. konzila

konzila New Member

1
    0
    0
    reis been  brokenboot u indiriyorum  winrar in içinden çıkartınca dosyayaı  brokenkot un uygulaması yok   oluyo    winrarın içinde var   çalıştırdığımda  çalıştırılamıyor diyor    yarıdm  :(((

14. Therossa

66
    0
    0
    Antivirüs programınızı kapatarak tekrar deneyin.

15. Hyperizon

Hyperizon New Member

4
    0
    0

Bot böyle kalıyor tema ayarlarını basic yaptım ama hala böyle işletim sistemi win7

16. ulubeyboran65

ulubeyboran65 New Member

0
    0
    0
    baba botu çalıştırıyorum bluestark yeniden deyip tekrar başlatıyor ne ayak çözemedim yardım please

17. oguzhan31

oguzhan31 New Member

15
    0
    0
    Merhabalar Bs gizle seçenegi neden aktif degil acaba eskiden aktifti

18. serkan143

serkan143 New Member

3
    0
    0

19. behrullah

behrullah New Member

1
    0
    0
    program kendi kendini kapatıyor gece koyuyorum sabah kalktıgımda bot durup dururken kapanmış bluestacks açık duruyor

20. Manifes

Manifes New Member

3
    0
    0
    Arkadaşlar benim pc bluestack de problem çıkarıyor bu sebepten Andyandroid yükledim ama broken bot Andyandroid i görmüyor bana yardımcı olabilir misiniz ?

Share This Page